Вівторок, 2024-03-19, 1:53 PM
Вітаю Вас Гість | RSS

Якимівська ЗОШ №3

Для батьків


Заповеди родителям
 
   1. Не жди, что твой ребенок будет таким, как ты или таким, как ты хочешь. Помоги ему стать не тобой, а собой. 
2. Не требуй от ребенка платы за все, что ты для него сделал. Ты дал ему жизнь. Как он может отблагодарить тебя? Он даст жизнь другому, тот - третьему, и это необратимый закон благодарности. 
3. Не вымещай на ребенке свои обиды, чтобы в старости не есть горький хлеб. Ибо, что посеешь, то и пожнешь. 
4. Не относись к его проблемам свысока. Жизнь дана каждому по силам и будь уверен - ему она тяжела не меньше, чем тебе, а может быть и больше, поскольку у него нет опыта. 
5. Не унижай. 
6. Не забывай, что самые важные встречи человека - это встречи с детьми. Обращай больше внимания на ребенка. 
7. Не мучь себя, если не можешь сделать, что-то для своего ребенка. Мучь, если можешь, но не делаешь. Помни, для ребенка сделано недостаточно, если не сделано всё. 

8. Ребенок - это не тиран, который завладевает всей твоей жизнью, не только плод плоти и крови. Это та драгоценная чаша, которая Жизнь дала тебе на хранение и развитие в нем творческого огня. Это раскрепощенная любовь матери и отца, у которых будет расти не "наш", "свой" ребенок, но душа данная на хранение. 
9. Умей любить чужого ребенка. Никогда не делай чужому то, что не хотел бы, чтобы делали твоему. 
10. Люби своего ребенка любым - неталантливым, неудачливым, взрослым. Общаясь с ним - радуйся, потому что ребенок - это праздник, который пока с тобой.



Ребенок учится жить у жизни


Если ребенка постоянно критиковать, он учится ненавидеть.

Если ребенок живет во вражде, он учится агрессивности.


Если ребенка высмеивают, он становится замкнутым.

Если ребенок растет в упреках, он учится жить с чувством вины.

Если ребенок растет в терпимости, он учится принимать других.

Если ребенка хвалят, он растет благодарным.

Если ребенка подбадривают, он учится верить в себя.

Если ребенка поддерживают, он начинает ценить себя.

Если ребенок растет в безопасности, он учится верить в людей.

Если ребенок растет в честности, он становится справедливым.

Если ребенок растет в понимании и любви, он учится находить любовь в этом мире.






Шкідливі звички у підлітковому віці  і запобігання їм в сім'ї   

1.      Паління

Отруйність нікотину відчув кожний, хто взяв у рот першу в житті сигарету. Ніхто не може докурити першої сигарети до кінця. Цьому заважають запаморочення й нудота, а часом і ще неприємніші відчуття, такі як інтенсивне слиновиділення, шум у голові, головний біль, серцебиття, загальна слабкість, тремтіння рук, блювання, пронос. У тяжких випадках людина непритомніє. Поступово організм пристосовується до нікотину і куріння не викликає таких неприємних відчуттів. Хоча отруєння організму триває, але довго воно ніяк не виявляється. 

Учені встановили, що куріння — один з основних чинників, які призводять до того, що розвивається рак легень. Захворюваність на рак легень серед курців у 30 разів більша, ніж серед тих, хто не курить. Також відомо, що куріння збільшує ризик захворіти на злоякісні новоутворення інших органів: язика, гортані, стравоходу, шлунку, сечового міхура. Тютюновий дим згубно ідє на серцево-судинну систему, дихальну систему та органи травлення.

Величезної шкоди завдає пасивне паління, коли людина, що не палить, змушена вдихати повітря, отруєне тютюновим димом. 

Паління серед дітей і молоді здебільшого зумовлене намаганням стати схожим на дорослих чи кіно героїв, що палять. А тим часом на Заході паління стає немодним. Згідно з законом, прийнятим у Нью-Йорку в 1988 р., різко обмежується куріння в громадських місцях. Фірми, що мають понад 15 співробітників, ресторани, розраховані на 50 і більше місць, зобов’язані мати окремі приміщення для тих, хто палить, і тих, хто не палить. Порушення цих правил загрожує фірмі колосальними штрафами. З огляду на такий закон і додаткові витрати, які фірми несуть у зв’язку з оплатою лікування захворювань курців, багато з них перестали брати на роботу людей, що палять.

Куріння та його вплив на організм людини стають сьогодні соціальною і медичною проблемами. Доведено, що куріння тютюну є великою небезпекою для здоров'я і призводить до виникнення різних захворювань, які спричиняються до передчасної смерті людей. Виявляється, що смертність від раку легень серед курців у 20 разів вища, ніж серед тих, що не курять. Також курці в 13 разів частіше хворіють на стенокардію (захворювання серця) і в 10 разів частіше — на виразкову хворобу шлунка. Як правило, курець живе на 6-8 років менше, ніж його ровесник, який не курить.

Розглянемо, що відбувається в нашому організмі, коли він так гостро реагує на тютюн.

Через підпалений та повільно жевріючий тютюн (жевріючий тютюн має температуру близько +300 С, а при затяжці - близько +1000 С) захоплюється повітря, те саме повітря, яким ми постійно дихаємо, воно часто-густо отруєне всілякими токсинами. Кисень, який міститься в цьому повітрі, проходить через жевріючий тютюн і посилює його горіння. Відбувається так звана суха перегонка продуктів горіння, в даному випадку тютюну зі всілякими домішками. Продукти перегонки разом із залишками повітря потрапляють до легенів.

Наявність у тютюновому димі радіоактивних елементів - сполук калію, свинцю, полонію, стронцію та інших - призводить до того, що людина, яка палить за день пачку цигарок, одержує дозу опромінення в 3-5 раз вищу від тієї норми, яка встановлена міжнародною угодою захисту від радіації. Зверніть увагу, що рак легенів, який посідав на початку століття останнє місце серед онкологічних захворювань, зараз перейшов на друге місце і поступається лише раку шлунка, який, до речі, теж часто спричинюється палінням. Паління являє собою небезпечне соціальне явище, оскільки пасивні курці піддаються ризику захворіти не менше, ніж ті, що їх обкурюють.

Перебування некурця хоча б годину в закритому приміщенні викликає стан, аналогічний тому, який виникає після випалювання чотирьох сигарет. Якщо протягом робочого дня немає можливості провітрити кімнату, то всі присутні теж одержують значну дозу карцогенних речовин.

Доведено, що 35% шкідливих речовин тютюнового диму згоряє, 25% поглинає курець, решта - отруює повітря приміщення, в якому палять.

Скільки цигарок пасивно "палять" діти завзятих курців? Після обстеження майже 60 дітей віком 11-15 років вчені встановили, що тютюновий дим, який вони вдихають протягом року в квартирах, де палять батьки, рівнозначний за дією в середньому з 80 сигаретами.

Результати обстеження дітей віком 7-11 років свідчать, що діти батьків-курців нижчі на зріст, у них гірше налагоджена дихальна функція, і вони вдвічі частіше страждають від леїеневих захворювань.

У сім'ї, де палили батьки, згодом починають палити 67% хлопчиків і 78% дівчаток. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я,  80% таких дітей зберігають цю звичку й надалі.

Шкідлива дія паління проявляється не лише в розвитку онкологічних захворювань. Воно завдає шкоди всім органам людини. Так вплив диму на органи дихання позначається на голосових зв'язках; голос грубішає, втрачає свою соковитість, гучність, чистоту. Особливо це помітно у дівчат - дзвінкі голоси красивих дівчат стають грубими. А крім того, ніжні рожеві щічки жовтіють, очі блякнуть.

Та страждають не тільки голосові зв'язки. Паління пов'язане з бронхітом, який загострюється вранці, коли курець пробуджується в кашлі.

Від нікотинової отрути особливо страждають надниркові залози, які відповідають за чималу кількість найважливіших функцій організму. Навіть малі дози нікотину провокують підвищення кров'яного артеріального тиску, а великі-пригнічують діяльність серцево-судинної системи.

Небезпека злоякісного ураження підстерігає не лише легені, а й порожнину рота, горла, гортані, стравоходу, підшлункової залози, нирок, сечового міхура, тобто всіх органів, які вступають у контакт з речовинами, які утворюються при вдиханні тютюнового диму.

Нікотин - отрута, це відомо всім.

Але біда в тому, що абсолютна більшість курців, безтурботно палячи, все-таки тішать себе: "Той дзвін дзвонить ще не по мені... може пронесе, не торкнеться.., мало чого буває, не всім же помирати..." Центральний інститут онкологічних захворювань Німеччини пропонує до уваги курців ще одну закономірність:

"В авіакатастрофах фатальний випадок серед мільйона людей чекає своєї жертви не частіше, ніж раз у 50 років.

При автомобільних катастрофах фатальний випадок  трапляється серед мільйона людей кожні 2-3 дні. Серед мільйона людей смерть від паління - кожні 2-3 годин."

Паління - це найбільша з причин смерті, яку можна відвернути!

Чому ж саме людина починає палити, якщо паління супроводжується-серйозними захворюваннями?

Одна з основних причин - цікавість. Інша причина - наслідування дорослих. У сім'ях, де не палять, курцями стають не більше ніж 25% дітей, у тих, що палять - більше половини. У багатьох паління пояснюється бажанням наслідувати приклад товаришів або героїв фільмів.

Не можна не зважати і на той факт, що нерідко дітей змушують палити заядлі курці, принижуючи прізвиськами на зразок "матусин синочок", докоряючи їм, що не вийшли з-під опіки батьків, несамостійні. І нестійкі під натиском, щоб догодити товаришам, запалюють першу, другу, третю. Дуже швидко паління стає звичкою.

Деяким цигарка надає почуття впевненості, особливо при спілкуванні з дівчиною, в незнайомій компанії. Сигаретою приглушують хвилювання, неприємність, страх.

Поширення куріння серед дівчат переважно - данина моді. 60% дівчат-курців вважають, що палити - "привабливо", інші відповідають, що "палить, бажаючи сподобатися", "бажаючи привернути до себе увагу". Часто дівчат залучають до паління в компаніях, де вважається, що дівчина, яка палить, "краще виглядає", "виглядає самостійно" і тому тягнуться до сигарети.

Одна з головних причин паління у підлітків - самовираження. У хлопчиків - це неначе символ своєї самостійності. Не випадково досить часто можна почути таку фразу "А чому ти не палиш, - ти що не мужчина?". І ми намагаємося виглядати справжнім «мужчиною».

2. Шкідливість алкоголю

Є наркотик, котрий завдає людям багато зла та горя, ламає долі, життя, позбавляє радості та розуму. Це алкоголь.

З давніх-давен алкоголь називають викрадачем розуму.

Механізм дії алкоголю до примітивності простий. Вжитий етанол, надходячи в кору головного мозку, в першу чергу пригнічує центри, які відповідають за виявлення почуттів: сердечність, доброту, правдивість, талант. Зате кожний ковток алкоголю неначе відкриває шлюзи тих ланок головного мозку, які зберігають наші ниці устремління: брехня, брутальність, цинізм, підлість, хамство, егоїзм.

Для питущих підлітків характерні зазнайство, зарозумілість, безцеремонність, зухвалість, вихваляння, які легко змінюються пригніченістю, безпорадністю та пасивною покорою. Їм важко прогнозувати події, вони втрачають здатність реагувати на стимули та покарання, живуть одним днем. У них спостерігається зайва балакучість, перебільшена самооцінка.

Згубний вплив алкоголю на підлітків особливо небезпечний тим, що незміцнілий організм швидко звикає до нього. Недаремно народна мудрість стверджує: "Посієш звичку, пожнеш характер, посієш характер - пожнеш долю".

У підлітків, які зловживають алкоголем, спостерігаються різноманітні розлади, переважно емоційній та вольовій сфері. Так у них падає громадська активність, згасають трудові навички, страждає здорове честолюбство, знижуються моральні якості.

На перший план виступають такі емоційні порушення, як грубість, запальність, недбалість, безініціативність. Підлітки стають неуважними до близьких, а часом і жорстокими, у стосунках з друзями - нещирими, холодними, замкнутими та недовірливими. Невимушено вони почуваються тільки в "своєму колі".

Чим приваблює алкоголь? Часто чуємо; "Вип'ємо — зігріємося", "вип'ємо для сміливості". Він збуджує, підбадьорює, змінює самопочуття, робить бесіду жвавою і невимушеною, що характерно для товариства молодих людей.

Ті, хто п'є навіть для настрою, обманюють себе. Стан сп'яніння звичайно триває кілька годин, після чого настрій поступово погіршується.

Відчуття бадьорості та веселощів, як правило, змінюється кволістю, сонливістю, пригніченістю. Координація рухів буває настільки порушена, що не дає змоги йти прямою лінією. Язик стає неповоротким, мова - надмірно голосною, невиразною, що пов'язано із зниженням слуху в цей час. П'яний відчуває труднощі при доборі слів, окремі слова і фрази повторює по кілька разів. Ось вам тільки для "настрою".

Багато хто вважає, що небезпечні тільки міцні напої і тому зловживає пивом. Як слабоалкогольний напій він являє собою найбільш привабливу принаду для підлітків. Вважаючи його нешкідливим, багато підлітків захоплюються ним. А між іншим, цей невинний на перший погляд, напій - теж своєрідна отрута, нехай і приємна, піниста, угамовуюча спрагу. Доведено, що 2 кухлі пива, за алкогольним навантаженням на організм, рівнозначні 100 г горілки, а 2 л пива 6% міцності еквівалентні склянці горілки. Пиво діє повільно і підступно. Пиво - перші двері у винний льох, що легко відчиняються. "Пивний алкоголь діє повільно та нишком, і тим підступніше чатує на людину", - стверджує відомий учений-психіатр А. Форель.

Там, де алкоголь - погана робота, аварії, сварки, злочини. За даними судово-медичної експертизи, половина всіх травм та нещасних випадків, які закінчуються смертю, пов'язана з алкогольним сп'янінням.

Алкогольне сп'яніння - одна з найчастіших причин раптової смерті. Судові медики зазначають, що серед замерзлих сліди алкоголю виявляються у 82 % випадків, серед утоплених - у кожного другого.

Під впливом алкоголю поступово руйнується весь організм людини, порушується ритмічність і узгоджена діяльність всіх його систем. Під впливом алкоголю розвивається цироз печінки, хворобливо реагує на алкоголь і серце людини, страждають нирки, змінюється склад крові.

Алкоголь - це наркотик, до якого дуже швидко звикають і не задовольняються малими дозами.

Давно помічено, що люди, які мають згубну звичку до спиртного, частіше за інших хворіють на різні застудні хвороби органів дихання, тому, що алкоголь ослаблює опірність організму. 

Дуже поширена думка про корисність алкоголю як засобу, який підвищує апетит. Дійсно після вживання спиртних напоїв збільшується виділення шлункового соку, і в більшості випадків покращується апетит.

Проте, це може спостерігатися тільки спочатку, поки організм не перевантажений алкогольною отрутою. Системне вживання алкоголю призводить до того, що шлунковий сік, стимульований алкоголем, він подразнює слизову оболонку шлунка і призводить до гастриту. Водночас з розвитком гастриту, порушується функція підшлункової залози, що призводить до панкреатиту.

Також зловживання алкоголем призводить до виразкової хвороби шлунка і дванадцятипалої кишки, до цирозу печінки та інших захворювань.

Дослідження, які були проведені групою вчених під керівництвом А.В.Царенка, виявили тривожну тенденцію. Шляхом анкетування більше як 2000 школярів м. Тернополя було встановлено, що якщо серед підлітків у віці 14-15 років періодично вживають алкогольні напої близько 30% опитаних, то в 16-17 р. їхня кількість збільшується в 2,7 раза і становить близько 80%.

Результати аналізу основних причин, що зумовлюють вживання алкоголю неповнолітніми, свідчать, що для більшості підлітків це є прагнення до незалежності та самоутвердження, наслідування прикладу старших ( утому числі батьків). Напружена психологічна атмосфера і часті конфлікти у сім’ї. Характерно, що більшість старшокласників пізнало смак алкоголю в сім’ї, а далі місцем вживання спиртного стала компанія.

Вживання і зловживання алкогольними напоями особливо небезпечне в дитячому, підлітковому віці, коли ще не завершилося формування організму, у цей період у печінці відсутній спеціальний фермент – алкоголь - дрідногеназа, який розщеплює етиловий спирт на прості нетоксичні сполуки. Ось чому вживання дитиною навіть незначної кількості алкоголю може призвести до дуже небезпечних наслідків.

В Україні кожен другий старшокласник двічі на тиждень пиячить. Чим приваблює підлітків зелений змій і чи ви упевнені, що вашої дитини серед них - немає?

Вживання і зловживання алкогольними напоями особливо небезпечно в дитячому і підлітковому віці, коли вже завершилося формування організму. У цей період у печінці відсутні спеціальний фермент – алкоголь дегідрогіназа, - який розщеплює етиловий спирт на прості токсичні сполуки.

Вкрай небезпечним є гострі отруєння алкоголем.

Основна небезпека вживання і зловживання спиртними напоями, особливо в підлітковому і юнацькому віці, полягає у виникненні алкогольної залежності, яка поступово переходить у тяжкі захворювання – алкоголізм – і проявляється у необоротному ураженні центральної нервової системи та всіх органів і систем. Розвиваються і психічні зміни, які супроводжуються пригніченістю злісною дратівливістю. Алкоголік стає байдужим до роботи, сім’ї і дітей, настає зниження вищих емоційних емоцій.

Поки батьки не бачать, діти смакують заборонене

За даними звіту ВООЗ  за минулий рік - саме  Україна посідає перше місце у світі за  вживанням алкоголю серед дітей та молоді.  40% підлітків у віці від 14 до 18 років випивають вже систематично.

Продаж алкогольних виробів неповнолітнім регулює Кодекс України про адміністративні правопорушення. Реалізація такого товару особі, яка не досягла вісімнадцяти років, тягне за собою накладення штрафу від п'яти до двадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян. У перерахунку на гривні - це від вісімдесяти п'яти до трьохсот сорока. От тільки загальної статистики стягнень - немає. 

Ольга Балакірєва вже кілька років досліджує шкідливі звички підлітків. Каже, вік першої дози значно помолодшав. Згідно з опитуванням, найбільше хлопців викурюють першу цигарку в одинадцятирічному віці. Дівчата - у чотирнадцять. А перший досвід вживання алкоголю і в тих, і в тих припадає на однаковий вік. Для більшості це трапляється в одинадцять. І матеріальний стан родини, на думку соціологів, тут значення не має. 

"Ми аналізували дані залежно від типології сімей. І от, наприклад, матеріальний станок, він жодним чином не впливає на ці поширення... Ми, фактично, розвіяли міф, що неповна сім'я є ризиком. Неповна сім'я не є ризиком. Ризиком є стосунки", - зазначають науковці.

Великі міста - справжній рай для підлітків. Тут усім байдуже до інших. Щовечора вони купкуються на затишних подвір'ях та в  переходах. Теревенять про своє і, поки батьки не бачать, смакують заборонене. 

За останні чотири роки вживання пива серед неповнолітніх зросло у чотири рази. Але справжні рекорди б'ють слабоалкогольні напої, - найчастіше вони різного смаку і кольору  приваблюють дівчат. І помиляються ті, хто думає, що це дитяча випивка. У літрі восьмиградусного коктейлю міститься 80 грамів чистого спирту. Саме стільки його у двохстах грамах горілки.   

Окрім шкідливого впливу на нервову систему підлітка алкоголь роз'їдає слизову оболонку стравоходу, шлунка, порушує склад шлункового соку і ускладнює процес травлення, далі руйнує печінку. І, врешті-решт, негативно впливає на зріст і розвиток підлітка.

 

                                                                  3. Проблема наркоманії

 

За даними опитувань п’ята частка молодих людей знайомі з дією наркотиків. Але за рік кількість молоді, що вживає наркотики зросла майже на 6% . Серед учнів ПТУ і студентів ВНЗ цей відсоток ще більше (8,9% і 11,5%, відповідно). Поясненням може бути те, що наркотики, як дороге задоволення, більш доступні забезпеченішим і самостійним (порівняно зі школярами) студентам.

В місті молоді люди вживають наркотики вдвічі частіше, ніж на селі , при цьому в обох типах поселень зафіксовано збільшення числа молодих людей, що вживають наркотики. 

Найістотнішими причинами вживання наркотиків є цікавість, бравада, прагнення до незвичайних відчуттів, вплив оточення. При цьому стає очевидним, що цікавість підігрівається більш "досвідченими” товаришами і доповнюється власною самовпевненістю та наївністю початківця. Бажання випробувати незвичайні відчуття, спробувати щось, про що знають інші, підсилюється прагненням бути як усі, не виглядати білою вороною. Сприятливою умовою при цьому є відсутність батьківського контролю за життям і дозвіллям дитини.

Перший фактор, що набрав найбільшої ваги, свідчить про значний вплив оточення на ставлення молодої людини до наркотиків. Разом з тим стає очевидною важлива роль у цьому процесі такої особистісної риси, як конформізм. Він робить молоду людину, з одного боку піддатливішим впливові оточення, з іншого боку – обумовлює некритичне мислення, зайву самовпевненість, браваду, що штовхають його на "героїчні” учинки.

Форма входу
Погода
GISMETEO: Погода по г.Мелитополь
Перевіримо час
Календар подій
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ДРУЗІ САЙТУ
Пошук
Наш сайт відвідали
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Наш сайт існує
Наше опитування